Destinácie

Izrael

Izrael, je štát ležiaci na Blízkom východe na východnom pobreží Stredozemneho mora. Je to jediný židovský štát na svete. Na západe hraničí s Egyptom a so Stredozemným morom, na juhu s Červeným morom, na východe s Jordánskom, na severovýchode so Sýriou a na severe s Libanonom. Jeho hlavné mesto je Jeruzalem.  

Paradise hotel Betlehem

Grand hotel Betlehem

Grand New hotel Nazaret

Galilee hotel Nazaret

Jordánsko

Jordánsko leží v severozápadnej časti arabského polostrova. Je to zem plná krásnych prírodných scenérii a kultúry. Najväčšie mestá ležia na brehoch rieky Jordán, ktorá končí v Mŕtvom mori. V Jordánsku je mnoho historických pamiatok a väčšina z nich je zapísaná v zozname UNESCO. U nich najznámejšie je ružové mesto Nabatejcov Petra, v ktorom je mozaiková mapa Palestíny zo 6 storočia.

Orchid hotel Amman

Petra Palace hotel

 

Taliansko

Taliansko sa rozprestiera na Apeninskom polostrove. Severnou časťou sa tiahnu Alpy. Pohoria postupne prechádzajú do Pádskej nížiny. Prirodzeným pokračovaním polostrova je ostrov Sicília.  V Taliansku je množstvo historických pamiatok. Krajina bola v minulosti strediskom vedy a umenia.

 

 

Mŕtve more 

Mŕtve more je slané bezodtokové jazero, ktoré leží na hraniciach Jordánska a Izraela. Vysoká koncentrácia solí spôsobila celkové vyhynutie všetkých živých organizmov. Jazero sa nachádza v najväčšom zemskom prepadlisku okolo 400 m pod úrovňou mora.

 Leonardo club hotel  - All inclusive

 

Lurdy

Mesto Lurdy sa nachádza vo Francúzsku. Má 16 301 obyvateľov, leží na úpätí Pyrenejí v diecéze Tarbes. Od roku 1958 zaznamenali v Lurdoch 7200 prípadov uzdravení, ako zázrak však uznala katolícka cirkev len 67 z nich.

 

 

Fatima

Fatima je malá dedina v diecéze Leira, vzdialená 190 km severne od Lisabonu. Toto posvätné miesto každoročne navštevujú veriaci z celého sveta, pretože fatimské posolstvo milosrdenstva a krásy je aktuálne do dnešných dní.